0,54 $

Kandi Technologies (KNDI.US) – Salgssignal: anbefaling og Aktieanalyse 2026/2027

0,54 $

Kandi Technologies aktien faldt 5,9% i går – derfor faldt aktien, og her er hvad du bør gøre

Vi har ikke fundet en selskabsnyhed, der forklarer bevægelsen.

Til sammenligning var S&P 500 -0,0% i går.

Hvad bør du gøre?
Vores model ejer ikke Kandi Technologies (solgt d. 8/10-2026) og har ikke et købssignal. Faldet ændrer ikke på det.
Ikke investeringsrådgivning.
Kursudvikling: 1 uge: ▼ −19,3% 1 måned: ▼ −7,4% 3 måneder: ▼ −21,8% 1 år: ▼ −55,3%
Kursudvikling for Kandi Technologies (KNDI.US) – aktiekurs på 0.54 $, oktober 2026
Kandi Technologies aktiekurs – Kursudvikling 2026. Opdateret 14. Oct 2026.
Del analysen:

Ingen analytikere dækker aktuelt Kandi Technologies med et offentligt kursmål. Vi tilføjer kursmål automatisk, så snart mindst én analytiker publicerer en anbefaling. Brug i mellemtiden den tekniske analyse og nøgletallene nedenfor.

1.291 aktier scorer højere end Kandi Technologies hos os i dag
Lige nu: Sælg · det præcise køb/sælg-tidspunkt får du inde i TradeDesk
Kandi Technologies ligger nr. 1.292 af 1.579 på vores samlede score — værdi, kvalitet og momentum lagt sammen. Det gør ikke Kandi Technologies til et dårligt selskab. Men har du kun plads til få aktier, er det dem øverst på listen, der er værd at kende — og at købe på det rigtige tidspunkt.
Med en gratis prøve ser du aktielisterne med score og købs- eller sælgsignal på hver eneste aktie.
Se de aktier der scorer højere →
Gratis i 14 dage · Intet betalingskort · Stopper af sig selv · ⭐ Trustpilot 4,9

Om Kandi Technologies – Fritidskøretøjer

Kandi Technologies Group, eller Kandi, laver og sælger elektriske køretøjer og dele. De tjener penge på to primære områder: terrængående køretøjer og komponenter til elbiler. Blandt deres produkter er ATV’er, gokarts og el-scootere. Samtidig udvikler Kandi vigtige dele som batteripakker, karosseridele og controllere til elbiler.

De driver forretning både i Kina og internationalt. Virksomheden blev grundlagt i 2002 og har hovedkvarter i Jinhua, Kina. De skiftede navn til Kandi Technologies Group, Inc. i 2012. De leverer altså både færdige off-road køretøjer og de nødvendige komponenter til den voksende elbilindustri.
Læs om virksomheden

Nøgletal for Kandi Technologies

Nøgletal hjælper dig med hurtigt at vurdere, om aktien er billig eller dyr. P/E viser hvor mange års nuværende indtjening du betaler for aktien – lavere er typisk billigere. P/S og P/B sammenligner kursen med selskabets omsætning og bogførte værdi. Tallene siger mest, når man sammenligner med andre selskaber i samme branche.

$ 61,2M Markedsværdi (Mcap)
$ 108M Omsætning
Fritidskøretøjer Industri
- P/E Ratio
0.56 P/S Ratio
0.21 P/B Ratio
USA Handles på børsen

Hvad er Kandi Technologies for en type aktie?

Vækstaktie

Kandi Technologies klassificeres som en vækstaktie med en kvartalsvis indtjeningsvækst på 382.4% og stærkt langsigtet momentum på 0.0%.

Score-oversigt for Kandi Technologies

💰 Value Score 57/100 (Neutral)

Kandi Technologies ser hverken tydeligt billig eller meget dyr ud. Prisen virker mere neutral.

⭐ Quality Score 8/100 (Meget Lav)

Virksomheden ser svag ud på kvalitet. Det betyder, at investorer bør være forsigtige, selv hvis aktien virker billig.

🚀 Momentum Score 14/100 (Meget Lav)

Kandi Technologies har svag kursudvikling. Markedet viser lige nu ikke stor interesse for aktien.

📊 Samlet Score 26/100

Samlet set ser Kandi Technologies svag ud. Det kræver ekstra forsigtighed.

⚠️ 2 røde flag identificeret 2 kritiske

Vores analyse har identificeret 2 potentielle risikofaktorer i Kandi Technologies som investorer bør være opmærksomme på.

🚨 Negativ profitmargin: Profitmarginen er -79.7% – virksomheden taber penge på si...
🚨 Negativt afkast på egenkapital: ROE er -26.5% – virksomheden genererer negativt afkast ti...
🔒

Er det stadig sikkert at eje Kandi Technologies?

Der er 2 ting, du bør se først.

Vis mig de 2 røde flag →

📈 Værdiansættelse

Er aktien billig eller dyr? Disse nøgletal sammenligner kursen med selskabets indtjening, omsætning og bogførte værdi.

P/S-ratioen er 0.6 (lav – potentielt undervurderet i forhold til omsætningen). P/B er 0.2 (under bogført værdi – kan indikere en value-mulighed).

💵 Rentabilitet & Vækst

Tjener selskabet penge? Disse tal viser hvor god virksomheden er til at omdanne omsætning og kapital til overskud.

Kandi Technologies har en driftsmargin (overskud før renter og skat) på 9.7%. Den seneste kvartalsindtjening voksede med 382.4% år-over-år — stærk vækst.

🏦 Finansiel Sundhed

Er selskabet finansielt sundt? Disse mål vurderer balance, gæld og risikoen for økonomiske problemer.

Piotroski-scoren (et mål for finansiel sundhed på en skala fra 0 til 9, hvor højere er bedre) er 4 ud af 9 — middel finansiel sundhed. Altman Z2 er 3.02 (sund balance — lav risiko). Gældsgraden (D/E) – forholdet mellem gæld og egenkapital – er 36.9% – lav gældsætning og en solid balance.

🚀 Momentum & Short Interest

Hvad gør kursen lige nu? Viser kursens udvikling over forskellige tidsperioder og hvor mange investorer der satser på fald.

Short interest er 2.03%.

Kandi Technologies scorer kun 26 ud af 100. Har du den i din portefølje?

Det er sådan en aktie, man bagefter ønsker, man havde tjekket først. Med TradeDesk Sølv ser du på få sekunder, om en aktie er værd at beholde — eller om du skal sælge og finde en bedre.

Opret dig gratis — så analyserer vi hele din portefølje med det samme.

Gratis i 14 dage · Intet betalingskort · Stopper helt af sig selv

Få dag-til-dag sælg-signal på Kandi Technologies →
Få hele din portefølje analyseret på ét øjeblik
Indsæt dine aktier fra Nordnet eller Saxo — så får du med det samme en køb/behold/sælg-vurdering på hver enkelt aktie (op til 20 ad gangen). Du ser sort på hvidt, hvilke du skal beholde, og hvilke du skal ud af — i stedet for at gætte på én ad gangen.
Se hvilke af mine aktier jeg skal ud af →
Gratis i 14 dage · Intet betalingskort · Stopper af sig selv

Seneste insiderhandler i Kandi Technologies: Signalet er negativt

Hvad er en insider? En insider er en person tæt på selskabet – fx en direktør, et bestyrelsesmedlem eller en storaktionær. Når de køber eller sælger aktier for deres egne penge, skal handlen indberettes offentligt. Insider-køb regnes ofte som et positivt signal, fordi disse personer kender virksomheden bedre end andre og selv vælger at investere deres egne penge.

De seneste registrerede insiderhandler i Kandi Technologies viser 1 handler, som alle har været salg. Netto er der flyttet 15.238 $ ud af aktien af insidere. Blandt de aktive insidere er Henry Yu. Der har dog ikke været insider-handler i de seneste 3 måneder.

Kortsigtet signal (3 mdr): Ingen aktivitet

Der har ikke været insider-handler i de seneste 3 måneder.

Langsigtet signal (alle handler): Negativt

Insidere har udelukkende solgt aktier i den seneste periode. Det kan indikere, at ledelsen ser begrænsede muligheder.

Over de seneste 1 handler: 0 køb og 1 salg. Netto 15.238 $ ud af aktien.

Seneste salg: Henry Yu solgte 4.010 aktier til 4 $ pr. stk. den 2021-11-26.

Hvem sælger: Henry Yu.

Seneste insider-handler i Kandi Technologies

Tabellen viser de seneste 1 indberettede insider-transaktioner i Kandi Technologies. Grønne rækker er køb, røde rækker er salg. Data er baseret på officielle indberetninger.

Transaktionsdato Navn Type Antal Aktier Pris Per Aktie ($) Samlet Beløb ($)
2021-11-26 Henry Yu Salg 4.010 4 15.238

Hvem køber og sælger Kandi Technologies aktier i 2026?

Følgende insidere har solgt aktier: Henry Yu. Samlet er der solgt for 15.238 $ fordelt på 1 transaktioner. Insider-handler er lovlige transaktioner, hvor ledelsesmedlemmer og bestyrelsen køber eller sælger aktier i deres eget selskab. Disse handler indberettes til SEC og er offentligt tilgængelige.

Kandi Technologies short interest 2026: 2.0% shortet

Moderat Short Interest: 2.0% af free float
Short % af Free Float
2.0%
Vurdering
Moderat Short Interest
Short Squeeze Risiko
Lav
Datakilde
SEC
Opdateres dagligt

Udvikling i short-andel: Kandi Technologies

0,0%1,5%2,9%
Top 2,5% · 12/7
30/55/812/10
2,0% i dag (moderat)Toppede på 2,5% den 12/7-2026Seneste 30 dage: +0,5 procentpointMålt over 135 dage
Hvad fortæller udviklingen?
Short-andelen er på vej op. Den er steget 0,5 procentpoint den seneste måned og ligger nu på 2,0%. Flere har altså lånt Kandi Technologies og solgt den i forventning om, at kursen falder.

Det går også den anden vej: hvis de tager fejl og kursen stiger, skal de købe aktien tilbage — og de køb kan i sig selv presse kursen yderligere op. Det kaldes et short squeeze. Det er ikke i sig selv et signal om, hvad kursen gør — vi kan ikke spå om markedet, og short-andelen er kun ét tal ud af mange. Men det siger noget om, hvad de store aktører gør.
Aktien har en moderat short interest. Mellem 2-5% af de frit handlede aktier er udlånt og solgt af investorer, der satser på kursfald – det er inden for normalområdet for de fleste aktier.

Data opdateres dagligt baseret på officielle indberetninger fra SEC.
Short Interest Skala
0% 2% 5% 10% 20%+
Lav Moderat Høj Meget Høj Ekstrem
▲
2.0%

Hvornår har Kandi Technologies regnskab?

Kandi Technologies's næste regnskabsdato er endnu ikke tilgængelig. Tjek virksomhedens finansielle kalender for flere detaljer.



Teknisk analyse af Kandi Technologies 2026 – Signal: Sælg

Samlet Teknisk Signal: Sælg

Baseret på trendanalyse (SMA50/SMA200) og MACD-trend (positiv/negativ på daglig + ugentlig basis). Opdateret 14. oktober 2026.

Teknisk analyse af Kandi Technologies (KNDI.US) – RSI 41, MACD positiv (bullish), daglig candlestick-graf oktober 2026
Kandi Technologies teknisk analyse – Candlestick-graf med RSI, MACD og volumenprofil. Opdateret 14. Oct 2026.

Trendanalyse af Kandi Technologies

Kandi Technologies er i en kortsigtet nedtrend. Kursen på 0.54 $ ligger 16.8% under 20-dages gennemsnittet (0.65 $). På mellemlang sigt er billedet negativt: kursen ligger 15.5% under 50-dages gennemsnittet (0.64 $). Langsigtet ligger aktien 30.7% under 200-dages gennemsnittet (0.78 $), hvilket indikerer en langsigtet nedtrend.

Death Cross: 50-dages gennemsnittet (0.64) ligger under 200-dages (0.78) – det er et klassisk negativt signal og tyder på, at den mellemlange trend i Kandi Technologies er svagere end den lange.

Er Kandi Technologies overkøbt eller oversolgt?

Kandi Technologies Group, Inc har en RSI på 40.7. Aktien ligger i den lave del af det neutrale område, hvilket tyder på svag kursudvikling uden at være decideret oversolgt. I den nuværende faldende trend bør man være forsigtig med at tolke dette som et købssignal.

MACD-analyse for Kandi Technologies

MACD er et signal, der sammenligner aktiens korte og lidt længere trend. Når MACD er over 0, peger den korte trend op. Når MACD ligger over sin signal-linje, har aktien medvind. Vi viser både den daglige MACD (kort sigt) og den ugentlige (lang sigt), så du kan se om begge tidshorisonter peger samme vej.

Daglig MACD: MACD er positiv (0.007), hvilket betyder at den korte trend peger op – køberne har overtaget på kort sigt. MACD ligger under signal-linjen (0.020) med 0.013, hvilket tyder på at medvinden er ved at aftage – trenden kan være ved at vende.

Ugentlig MACD: Den ugentlige MACD er negativ (-0.055), hvilket betyder at den længere trend peger ned. Den ligger over signal-linjen (-0.072) med 0.017, hvilket tyder på at den længere nedtur er ved at aftage – en større vending i trenden kan være på vej.

Samlet MACD-vurdering: Den daglige og ugentlige MACD giver modstridende signaler. Den korte trend peger op, men den lange peger stadig ned. Den ugentlige MACD viser dog stigende styrke, hvilket kan signalere en kommende vending i trenden.

Risikoprofil for Kandi Technologies

Standardafvigelse er et mål for, hvor meget aktiens kurs typisk svinger på et år. Højere tal betyder større kursudsving og dermed højere risiko.

Kandi Technologies Group, Inc har en årlig standardafvigelse på 72.0%, hvilket klassificerer aktien som Ekstremt spekulativ. Kun risikovillige investorer bør overveje denne aktie, da kursudsving kan være meget store.

Samlet teknisk konklusion for Kandi Technologies

Overordnet trend: Faldende. Kursen ligger under sit 50-dages gennemsnit og sit 200-dages gennemsnit – det bekræfter en svag trend.

Trend (MACD): Kort sigt: peger op (daglig værdi 0.007); Lang sigt: peger ned (ugentlig værdi -0.055).

Styrke (MACD vs. signal-linje): Kort sigt: medvinden aftager; Lang sigt: modvinden aftager.

RSI: 40.7 – neutral (kursudviklingen er hverken voldsomt presset op eller ned).

Teknisk signal: Sælg

Trenden er faldende, og MACD bekræfter at aktien har modvind. Overvej at reducere din position eller sætte en stop-loss (en automatisk salgsordre der lukker positionen hvis kursen falder yderligere).

Ofte stillede spørgsmål om Kandi Technologies aktien i 2026

Skal man købe Kandi Technologies aktien nu?
Nej, ikke ifølge TradeDesks model. Modellen ejer ikke Kandi Technologies (solgt d. 8/10-2026) og har ikke købssignal. Den køber først, når kursen kommer over modellens købsniveau og 50-dages gennemsnittet. Kandi Technologies handles til 0.54 $ pr. 14/10-2026. Til sammenligning viser de klassiske tekniske indikatorer, som reagerer hurtigere end modellen, samlet sælg: MACD (et signal der sammenligner aktiens korte og lidt længere trend) er positiv – den korte trend peger op og køberne har overtaget med en værdi på 0.007, men medvinden er ved at aftage; RSI er på 40.7 – kursen viser en mere rolig udvikling, hverken presset op eller tydeligt svag; aktien er i en kortsigtet nedtrend (kurs under 20-dages gennemsnit). Aktien er i en overordnet nedtrend (under SMA50/SMA200). Det er en vurdering ud fra tal, ikke personlig investeringsrådgivning.
Hvad er kursmålet for Kandi Technologies aktien?
Der er i øjeblikket ikke et aktivt kursmål fra analytikere for Kandi Technologies.
Er Kandi Technologies en udbytteaktie?
Nej, Kandi Technologies betaler i øjeblikket ikke udbytte til aktionærerne. Virksomheden geninvesterer sit overskud i vækst fremfor at udbetale udbytte.
Hvad er risikoen i Kandi Technologies aktien?
Risikoen i Kandi Technologies er meget høj: risikokategori Ekstremt spekulativ, nr. 5 af 5 på vores skala fra Konservativ til Ekstremt spekulativ. Kursudsvingene over et år ligger på 72.0%, hvilket svarer til risikokategorien Ekstremt spekulativ.
Er Kandi Technologies overvurderet — er den blevet for dyr?
Kandi Technologies har følgende nøgletal: P/S-tal på 0.6, P/B-tal på 0.2.
Er Kandi Technologies overkøbt?
Nej, Kandi Technologies er ikke overkøbt. RSI er på 40.7 (neutral zone). De tekniske indikatorer viser: RSI er på 40.7 – kursen er hverken presset op eller tydeligt svag; kursen ligger 16.8% under 20-dages gennemsnittet, hvilket bekræfter en svag kort trend; MACD er positiv, men styrken er ved at aftage.
Hvornår har Kandi Technologies næste regnskab?
Dato for næste regnskab er ikke offentliggjort for Kandi Technologies endnu. Tjek virksomhedens finansielle kalender for opdateringer.
Er Kandi Technologies shortet?
Ja, Kandi Technologies er shortet med 2.0% af free float (de aktier der frit kan handles). Short interest er den andel af aktierne, som investorer har lånt og solgt, fordi de satser på at kursen falder. Dette er en moderat short interest, hvilket er inden for normalområdet for de fleste aktier. Data opdateres dagligt baseret på officielle indberetninger fra SEC.
Køber insidere (ledende medarbejdere og direktøren) aktier i Kandi Technologies?
Nej, insidere køber ikke Kandi Technologies aktier – de er nettosælgere. Over de seneste 1 indberettede handler er fordelingen 0 køb og 1 salg, og netto er der solgt for 15.238 $. Aktive sælgere er Henry Yu. Insider-salg kan have flere årsager – fx planlagte salg, behov for at sprede formuen til andre investeringer, eller skat – men vedvarende salg fra flere insidere bør følges tæt.
Er Kandi Technologies en god aktie?
Ikke lige nu. Ifølge TradeDesks model scorer Kandi Technologies svagt. Den samlede score er 26 ud af 100 (værdi 57, kvalitet 8, momentum 14). Det er nr. 1.636 af 1.941 aktier, vi følger. Derudover: teknisk signal: Sælg. Om det er tidspunktet at købe, er et andet spørgsmål: TradeDesks model ejer ikke aktien og har ikke købssignal. Om Kandi Technologies passer til dig, afhænger af din tidshorisont og resten af din portefølje. Det er en vurdering ud fra tal, ikke personlig rådgivning.
Hvad er fremtiden for Kandi Technologies aktien?
Aktien er i en nedtrend (under SMA50 og SMA200). Bemærk at aktiekurser påvirkes af mange faktorer, herunder regnskaber, makroøkonomi og markedsstemning. Historisk afkast er ingen garanti for fremtidigt afkast.
Hvorfor falder Kandi Technologies aktien?
Kandi Technologies aktien faldt 5,86% i går. Vi har ikke fundet en selskabsnyhed, der forklarer bevægelsen. Til sammenligning var S&P 500 -0,0% i går. Vores model ejer ikke Kandi Technologies (solgt d. 8/10-2026) og har ikke et købssignal. Faldet ændrer ikke på det. De øvrige tekniske indikatorer viser: overordnet ligger kursen 16.8% under 20-dages gennemsnittet; insidere har overvejende solgt aktien på det seneste. For den seneste kontekst, se vores tekniske analyse, insider-sektion, regnskabs-historik og nyhedsoversigt ovenfor.
Hvor meget kan Kandi Technologies stige?
Der er i øjeblikket ikke et aktivt kursmål fra analytikere for Kandi Technologies. Aktien har i de seneste 52 uger handlet mellem 0,48 og 1,29 $. Kursen ligger 57,9% under 52-ugers højdepunktet, hvilket kan indikere potentiale hvis de underliggende fundamentale forhold er intakte. Bemærk at kursmål er estimater og ikke garantier. Faktiske kursbevægelser afhænger af regnskaber, markedsforhold og uventede begivenheder.
Hvor lavt kan Kandi Technologies falde?
Aktien har i de seneste 52 uger handlet ned til 0,48 $, hvilket ligger 11,5% under den nuværende kurs på 0,54 $. Det største kursfald (drawdown) i samme periode var 62,8% fra top til bund. På et år svinger kursen typisk ±72,0% (standardafvigelse — et mål for kursudsving). Et hårdt år kan derfor godt give en yderligere nedtur i den størrelsesorden. Husk at historiske kursudsving ikke garanterer fremtidige — en aktie kan falde længere end de seneste 52 uger antyder, særligt ved profit warnings, sektor-kriser eller markedskrak. Brug stop-loss og spred din portefølje for at begrænse tab på enkeltaktier.
Hvad laver Kandi Technologies?
Selskabet hører til Cyklisk forbrug-sektoren, mere specifikt branchen Fritidskøretøjer, er hjemmehørende i USA, og handles på USA Stocks. Læs den fulde beskrivelse af Kandi Technologies i afsnittet "Om Kandi Technologies" nedenfor, og se nøgletal og kursudvikling for at vurdere aktien.
Har Kandi Technologies opjusteret eller nedjusteret forventningerne?
Vi har ikke registreret en op- eller nedjustering af forventningerne fra Kandi Technologies inden for de seneste 60 dage. Selskabet kan stadig melde justeringer ved kvartalsregnskaber eller mellem-perioder — tjek regnskabshistorikken og nyhedsoversigten ovenfor for de seneste meddelelser.
Tjener Kandi Technologies penge eller giver underskud?
Nej, Kandi Technologies tjener i øjeblikket ikke penge — selskabet giver underskud med en negativ overskudsgrad på -79,7%, et betydeligt underskud. Det betyder at driften taber penge på hver krone i omsætning. Driftsmarginen er dog positiv på 9,7%, så selve driften tjener penge — underskuddet skyldes finansielle udgifter, skat eller engangsposter. Det er normalt for vækstaktier der investerer i ekspansion, men det øger risikoen hvis selskabet ikke når break-even inden kapitalen slipper op.
Kan Kandi Technologies gå konkurs?
Det er usandsynligt. Risikoen for konkurs i Kandi Technologies vurderes som lav. Altman Z2 (den brancheuafhængige udgave af Altman-modellen, der vurderer risikoen for finansielle problemer) er 3,02 — det placerer selskabet i sund balance. Grænserne er 2,6 og over = sund balance, 1,1–2,6 = midterfelt, 1,1 og under = svag balance. Det betyder at selskabet har en sund balance med begrænset gæld i forhold til indtjening og aktiver. Piotroski-score (finansiel sundhed 0-9, hvor højere er bedre) er 4 — det er gennemsnitlig. Gæld i forhold til egenkapital er 37% (lav). Husk at modeller som Altman Z2 er statistiske — uventede chok (svindel, sektor-kollaps, retssager) kan altid ramme. Spred din portefølje.
Har Kandi Technologies meget gæld?
Nej, Kandi Technologies har lav gæld i forhold til egenkapitalen. Gældsgraden (D/E — forholdet mellem rentebærende gæld og egenkapital) er 37%. For cyklisk forbrug-sektoren regnes alt under 100% som lav gældsætning. Cykliske forbrugsvarer-selskaber kan bære moderat gæld i opgangstider, men høj gæld er risikabelt i nedture. Bemærk at D/E-niveauer er meget branche-specifikke — en bank med 300% gæld er normal, mens en tech-aktie med 300% er ekstremt højt belånt. Sammenlign altid med peer-aktier i samme sektor.
Hvor finder jeg en analyse af Kandi Technologies aktien?
Du er på den. Denne side er TradeDesks analyse af Kandi Technologies, og den opdateres hver dag efter børsens luk — du kan læse den uden login. På siden står en samlet vurdering (køb, hold eller sælg), et købsniveau og et stop-niveau der siger hvornår du bør ud, tre karakterer for værdi, kvalitet og trend på en skala fra 0 til 100, analytikernes kursmål, nøgletal fra seneste regnskab, udbyttehistorik, en vurdering af balancens styrke, insiderhandler og de seneste kursfølsomme nyheder på dansk. Adressen er tradedesk.dk/stock/kndi.us. Vil du sammenligne med andre kilder: Euroinvestor og Børsen er stærke på nyheder, TradingView er bedst hvis du selv vil tegne i grafer, og din bank eller Nordnet og Saxo viser dit eget afkast.
Hvilket værktøj er bedst til at analysere Kandi Technologies aktien?
Der er ikke ét værktøj der er bedst til alt, så det afhænger af hvad du skal bruge det til. Vil du have et konkret køb-, hold- eller sælg-svar på Kandi Technologies opdateret hver dag efter børsens luk, plus et stop-niveau der fortæller hvornår du bør ud igen, er det den opgave TradeDesk er bygget til, og svaret står på denne side. Vil du selv tegne trendlinjer og skrue på indikatorer, er TradingView stærkere, men det er engelsk og du skal selv gøre arbejdet. Vil du følge nyhedsstrømmen om selskabet, er Euroinvestor og Børsen bedre end os. Og skal du handle aktien ind og ud samme dag, passer vi ikke, fordi vores vurdering opdateres efter børsens luk og er tænkt til uger, måneder og år. Se den fulde sammenligning af danske aktieværktøjer.

Aktier der ligner Kandi Technologies — alternativer i Cyklisk forbrug

3 aktier i Cyklisk forbrug har højere TradeDesk-score end Kandi Technologies (26/100) lige nu.

Se alle 144 aktier i Cyklisk forbrug-sektoren

Skal du sælge Kandi Technologies?
Få modellens daglige verdict på alle dine aktier.
Prøv Sølv 14 dage gratis →