Latour aktie (LATO-B) 2026/2027: riktkurs nådd och utdelning 2,2 %

233,80
Kursutveckling för Latour (LATO-B.ST) – aktiekurs på 233,80 kr, november 2026
Latour aktiekurs – Kursutveckling 2026. Uppdaterad 5 november 2026.
Dela analysen:

Latour riktkurs 2026: analytikerna ser 2 % nedsida

Den genomsnittliga riktkursen för Latour är 229,33 kr. Aktien verkar vara övervärderad, då riktkursen är lägre än den aktuella kursen. Den är övervärderad med 0 %, och analytiker förväntar sig ett kursfall under de närmaste 12 månaderna. Även om aktien kan vara övervärderad, kan momentum i kursen fortsätta längre än man förväntar sig. Därför är det viktigt att övervaka aktien och momentum löpande. TradeDesk hjälper dig med teknisk analys och håller dig uppdaterad på utvecklingen.
⚠️ Köp inte en aktie bara på grund av riktkursenRiktkursen är analytikernas bedömning av kursen om 12 månader. Bedömningen slår ofta fel. En stor studie av amerikanska aktier från 2000 till 2009 visade att bara 38 % av riktkurserna hade nåtts efter 12 månader. I genomsnitt utlovade riktkurserna 15 procentenheter mer i avkastning än aktierna gav. Använd riktkursen tillsammans med rapporterna och trenden, inte ensam.Källa: Bradshaw, Brown och Huang (2013)

Är Latour övervärderad eller undervärderad?

Latour är för närvarande fair med en avvikelse på 1,9 % i förhållande till riktkursen.


Den aktuella kursen är 233,80 kr, vilket placerar Latour i kategorin fair. Aktien bedöms som undervärderad, om kursen är under 206,40 kr, och som övervärderad, om kursen överstiger 252,26 kr.


Intervallet för rimligt värde (±10 % av riktkursen) ligger för Latour mellan 206,40 kr och 252,26 kr.

Latour scorar högt – men passar den till din portfölj?

Med en samlad score på 72/100 är Latour en stark aktie. Men även bra aktier kan vara felaktiga för din portfölj, om du redan är överexponerad i sektorn. Få en gratis portföljanalys och se om den passar till din riskprofil och diversifiering.

Utforska alla aktier →

Om Latour – Konglomerat

Investment AB Latour är ett investeringsbolag. Det köper andelar i andra företag och tjänar pengar genom att de företagen växer och blir mer värdefulla över tid.

Latour vill helst äga företag under lång tid. De föredrar bolag som utvecklar, tillverkar och säljer egna produkter under egna varumärken. När Latour investerar i ett företag letar de efter vissa egenskaper: företaget ska i genomsnitt växa cirka 10 procent per år över en hel konjunkturcykel (det vill säga både i goda och dåliga tider), ha en vinstmarginal på cirka 10 procent på sin rörelse, och ge en avkastning på 15–20 procent på det kapital som används i verksamheten.

Latour är inte en passiv ägare. Bolaget engagerar sig aktivt i styrelsearbetet i de företag de investerar i.

Företaget hette tidigare AB Hevea och grundades 1984. Huvudkontoret ligger i Göteborg, och Latour har även kontor i Malmö och Stockholm.
Läs om företaget

Nyckeltal för Latour

kr 149B Marknadsvärde (Mcap)
kr 28,5B Omsättning
Konglomerat Industri
20,14 P/E Ratio
5,22 P/S Ratio
3,20 P/B Ratio
Sverige Handlas på börsen
latour.se Hemsida
Industri Sektor

Vad är Latour för typ av aktie?

Utdelningsaktie Tillväxtaktie Kvalitetsaktie Momentum-aktie

Latour klassificeras som en utdelningsaktie och tillväxtaktie och kvalitetsaktie och momentum-aktie. Det betyder att aktien kombinerar flera attraktiva egenskaper, inklusive en utdelning på 2,2 %, stark finansiell hälsa (Piotroski 7/9), och starkt kursmomentum.

Scoreöversikt för Latour

💰 Value Score 52/100 (Neutral)
⭐ Quality Score 77/100 (Hög)
🚀 Momentum Score 86/100 (Mycket Hög)
📊 Total Score 71/100

📈 Värdering

Latour handlas till ett P/E på 20,1, vilket är nära marknadsgenomsnittet. Forward P/E är 20,6. P/S-kvoten är 5,2 (hög — marknaden betalar en premium för omsättningen). P/B är 3,2.

💵 Lönsamhet & Tillväxt

Latour har en vinstmarginal på 26,0 % (utmärkt) och en rörelsemarginal på 16,7 %. ROE är 16,8 % — solid avkastning på eget kapital. ROA är 4,0 %. Den senaste kvartalsintjäningen växte med 70,7 % år-över-år — stark tillväxt.

🏦 Finansiell Hälsa

Piotroski-poängen är 7 av 9 — god finansiell hälsa. Altman Z2 är 4,90 (sund balansräkning — låg risk). Skuldsättningsgraden (D/E) är 53,2 % — låg belåning, solid balansräkning.

🚀 Momentum & blankning

Short interest är 0,10 % — lågt, marknaden förväntar sig inte ett fall.

Latour är i upptrend med köpsignal – vad gör du?

Den tekniska signalen är Starkt Köp. Med TradeDesk får du besked när signalen ändras, så du vet precis när du ska agera. Plus riktkurs, insynsdata och fullständig aktieanalys.

Ingen bindning · Full tillgång · Avsluta när som helst

Utforska alla aktier →

Latour utdelning 2026: 2,2 % direktavkastning

Utdelningsnyckeltal för Latour

Direktavkastning
2,20 %
Senaste utdelning per aktie
5,10 SEK
Utdelningsandel
58,1 %
Sund
Utdelningstillväxt (4 år)
+54,5 %
Genomsnittlig årlig utdelning (3 år)
4,60 SEK

När betalar Latour utdelning 2026?

Senaste x-datum (handel utan rätt till utdelning)
12. maj 2026

Hur mycket utdelning betalar Latour?

Latour betalar utdelning till sina aktieägare. Den senaste utbetalda utdelningen var 5,10 SEK per aktie, vilket motsvarar en direktavkastning på 2,20 %. Under de senaste 4 åren har den årliga utdelningen stigit med 54,5 %, vilket visar en positiv utdelningstillväxt.

Utdelningsandelen är 58,1 %, vilket bedöms som sunt och hållbart. Företaget balanserar mellan att belöna aktieägarna och återinvestera i tillväxt.

Historiska utdelningsbetalningar för Latour

Vi har registrerat utdelningsbetalningar för Latour sedan 11 maj 2022. Under denna period har aktien betalat utdelning 5 gånger, senast den 12 maj 2026. Denna aktie kvalificerar sig som en stabil utdelningsaktie, då den har betalat utdelning minst en gång årligen de senaste 5 åren. Detta gör den attraktiv för investerare som söker stabila och regelmässiga utdelningar.

X-dagUtbetalningsdatumBeloppValuta
2026-05-12N/A5,10SEK
2025-05-09N/A4,60SEK
2024-05-15N/A4,10SEK
2023-05-11N/A3,70SEK
2022-05-11N/A3,30SEK

Insynshandel i Latour 2026: Bara köp

Under 2026 har insynspersoner i Latour genomfört 14 transaktioner, som alla har varit köp. Netto har det flyttats 11 656 896 kr in i aktien av insynspersoner. Bland de aktiva insynspersonerna är Héléne Barnekow, Mikael Johnsson Albrektsson, Helene Mellquist m.fl.. Senaste 3 månaderna: bara köp.

Senaste 3 månaderna: Bara köp

Insynspersoner har uteslutande köpt aktier under de senaste 3 månaderna. Det visar att de tror på bolaget — men i vår mätning av svenska insynsköp gav det i genomsnitt inget försprång mot index.

Under de senaste 3 månaderna: 3 köp och 0 försäljningar. Netto 1 272 120 kr in i aktien.

Alla transaktioner: Bara köp

Insynspersoner har uteslutande köpt aktier. Det visar att de tror på bolagets framtid — men i vår mätning av svenska insynsköp gav det i genomsnitt inget försprång mot index.

Under de senaste 14 transaktionerna: 14 köp och 0 försäljningar. Netto 11 656 896 kr in i aktien.

Senaste köp: Héléne Barnekow köpte 4 000 aktier till 205 kr per st. den 10 september 2026. Aktien har sedan stigit 14,3 %.

Vem köper: Héléne Barnekow, Mikael Johnsson Albrektsson, Helene Mellquist, Johan Nordström, Ulrika Kolsrud m.fl..

Senaste insynshandel i Latour (2026)

Tabellen visar de senaste 14 rapporterade insynstransaktionerna i Latour. Gröna rader är köp, röda rader är försäljningar. Data baseras på officiella rapporter.

Datum Namn Typ Antal aktier Pris per aktie (kr) Belopp (kr)
2026-09-10 Héléne Barnekow Köp 4 000 205 818 120
2026-08-31 Mikael Johnsson Albrektsson Köp 500 201 100 500
2026-08-31 Helene Mellquist Köp 1 750 202 353 500
2026-06-03 Johan Nordström Köp 5 500 197 1 082 730
2026-05-27 Héléne Barnekow Köp 3 000 198 593 400
2026-02-16 Johan Nordström Köp 5 000 219 1 093 700
2025-02-27 Ulrika Kolsrud Köp 3 417 293 1 000 156
2025-02-19 Johan Nordström Köp 1 100 299 328 394
2025-01-02 Johan Nordström Köp 4 000 279 1 117 960
2024-05-13 Johan Menckel Köp 6 600 286 1 888 326

Vem köper och säljer Latour aktier 2026?

Följande insynspersoner har köpt aktier i Latour: Héléne Barnekow, Mikael Johnsson Albrektsson, Helene Mellquist, Johan Nordström, Ulrika Kolsrud m.fl.. Totalt har det köpts för 11 656 896 kr fördelat på 14 transaktioner. Insynshandel är när ledande befattningshavare och styrelseledamöter köper eller säljer aktier i det egna bolaget – lagliga affärer som måste anmälas. Dessa transaktioner rapporteras till Finansinspektionen och är offentligt tillgängliga.

🔔

Få besked vid nästa insynshandel i Latour

Insynspersoner vet mer än marknaden. Få en notifikation när direktörer och styrelseledamöter köper eller säljer aktier i Latour – innan marknaden reagerar.

Utforska alla aktier →

Latour blankning 2026: 0,1 % blankad

Låg blankning: 0,1 % av bolagets aktier
Andel av bolagets aktier
0,1 %
Bedömning
Låg blankning
Risk för short squeeze
Låg
Datakälla
Finansinspektionen
Uppdateras dagligen

Utveckling av blankningsandelen: Latour

0,0 %0,7 %1,3 %
Topp 1,1 % · 29/8
26/722/819/9
0,1 % i dag (låg)Toppade på 1,1 % den 29/8 2026I stort sett oförändrad de senaste 30 dagarnaMätt över 55 dagar
Vad säger utvecklingen?
Blankningen har varit betydligt högre. Den toppade på 1,1 % den 29/8 2026 och ligger nu på 0,1 % — ett fall på 1,0 procentenheter. Den senaste månaden har den legat ganska stabilt.

Så fungerar blankning: den som blankar har lånat aktien och sålt den, och för att stänga positionen måste hen köpa tillbaka aktien. Fallet från toppen betyder alltså att de som satsade på kursfall i Latour har köpt tillbaka aktier och stängt sina positioner. Det är värt att hålla ögonen på om kurvan ligger kvar eller vänder igen. Det är inte i sig en signal om vad kursen gör — vi kan inte förutsäga marknaden, och blankningsandelen är bara ett tal av många. Men det säger något om vad de stora aktörerna gör.
Aktien har en låg blankning. Under 2 % av bolagets aktier är blankade, vilket indikerar begränsat negativt sentiment.

Data uppdateras dagligen baserat på officiella rapporter från Finansinspektionen.
Blankning Skala
0% 2% 5% 10% 20%+
Låg Moderat Hög Mycket Hög Extrem
▲
0,1 %

När har Latour rapport?

Latours nästa rapportdatum är ännu inte tillgängligt. Se företagets finansiella kalender för mer information.



Teknisk analys av Latour 2026 – Signal: Starkt Köp

Samlad Teknisk Signal: Starkt Köp

Baserat på trendanalys (SMA50/SMA200) och MACD-trend (positiv/negativ på daglig + veckovis basis). Uppdaterad 5 november 2026.

Teknisk analys av Latour (LATO-B.ST) – RSI 84, MACD positiv (stigande), daglig candlestick-graf november 2026
Latour teknisk analys – Candlestick-diagram med RSI, MACD och volymprofil. Uppdaterad 5 november 2026.

Trendanalys av Latour

Latour är i en kortsiktig upptrend. Kursen på 233,80 kr ligger 10,5 % över 20-dagars genomsnittet (211,59 kr). På medellång sikt är bilden positiv: kursen ligger 12,5 % över 50-dagars genomsnittet (207,77 kr). Långsiktigt ligger aktien 14,6 % över 200-dagars genomsnittet (204,08 kr), vilket bekräftar en långsiktig upptrend.

Golden Cross: 50-dagars genomsnittet (207,77) ligger över 200-dagars (204,08), vilket är en klassisk köpsignal för Latour.

Är Latour överköpt eller översåld?

Latour har ett RSI på 84,0, vilket placerar aktien i överköpt territorium (över 70). Även om aktien är överköpt, är den övergripande trenden positiv. En kortvarig korrigering är möjlig, men trenden stödjer fortfarande kursen.

MACD-analys för Latour

Daglig MACD: MACD är positiv (5,713), vilket betyder att den kortsiktiga trenden är positiv (12-dagars EMA ligger över 26-dagars EMA). MACD ligger över signallinjen (3,270) med 2,443, vilket bekräftar stigande momentum i upptrenden.

Veckovis MACD: MACD5 är positiv (1,927), vilket indikerar en positiv långsiktig trend. MACD5 ligger över signallinjen (-1,198) med 3,125, vilket bekräftar stigande långsiktigt momentum.

Samlad MACD-bedömning: Både daglig och veckovis MACD är positiva och över sina signallinjer. Trend och momentum bekräftar varandra över tidshorisonterna – den starkaste positiv-signalen.

Riskprofil för Latour

Latour har en årlig standardavvikelse på 25,4 %, vilket klassificerar aktien som Balanserad. Det finns viss volatilitet, men kursen är förhållandevis stabil.

Samlad teknisk slutsats för Latour

Trend: Positiv. Kursen handler över SMA50 och SMA200.

MACD Trend (nollinje): Daglig positiv (5,713). Veckovis positiv (1,927).

MACD Momentum (signal): Daglig stigande. Veckovis stigande.

RSI: 84,0 – överköpt.

Teknisk signal: Starkt Köp

Kursen är i upptrend (över SMA50/SMA200) och MACD är positiv på både daglig och veckovis basis. Trend och MACD-trend bekräftar varandra – den starkaste tekniska köpsignalen.

Vanliga frågor om Latour aktien 2026

Ska man köpa Latour aktien nu?
Ja, enligt TradeDesks modell. Modellen äger Latour (köpt den 28 oktober 2026) och behåller aktien tills kursen faller under modellens stoppnivå. Latour handlas till 233,80 kr den 5 november 2026. Som jämförelse visar de klassiska tekniska indikatorerna, som reagerar snabbare än modellen, sammantaget starkt köp: MACD är positiv (stigande trend) på 5,713 med stigande momentum (signal: 3,270); RSI är på 84,0 (överköpt), vilket tyder på att kursen kan ha stigit för snabbt; aktien är i en kortsiktig upptrend (kurs över 20-dagars genomsnitt); analytikernas riktkurs på 229,33 kr ligger 1,9 % under nuvarande kurs. Aktien är i en överordnet upptrend (över SMA50/SMA200).
Vad är riktkursen för Latour aktien?
Analytikernas genomsnittliga riktkurs för Latour är 229,33 kr. Den nuvarande kursen är 233,80 kr, vilket ger en nedsida på 1,9 %. Baserat på detta bedöms aktien som rimligt värderad. Intervallet för rimligt värde (±10 % av riktkursen) ligger mellan 206,40 och 252,26 kr.
Är Latour en utdelningsaktie?
Ja, Latour är en utdelningsaktie med en direktavkastning på 2,20 %. Den senaste utdelningen var 5,10 kr per aktie. Senaste x-dag (handel utan rätt till utdelning) var 12 maj 2026. Utdelningsandelen är 58,1 %, vilket bedöms som moderat.
När delar Latour ut utdelning 2026?
Nästa utdelningsdatum för Latour är ännu inte fastställt. Senaste x-dag (sista handelsdagen med rätt till utdelning) var 12 maj 2026. Senaste utdelning var 5,10 kr per aktie med x-dag 12 maj 2026. Direktavkastningen är 2,20 %. En utdelningsandel på 58,1 % indikerar måttlig utdelningstäckning.
Vad är risken med Latour aktien?
Latour bedöms som en aktie i riskkategorin Balanserad. den årliga standardavvikelsen är 25,4 %, vilket klassificerar aktien som Balanserad. Dessutom RSI på 84,0 signalerar överköpt (ökad risk för korrigering).
Är Latour övervärderad?
Latour bedöms som rimligt värderad – kursen ligger nära analytikernas riktkurs. Latour har följande nyckeltal: P/E-tal på 20,1 (moderat till högt prissatt), P/S-tal på 5,2, P/B-tal på 3,2. Aktien handlas nära analytikernas riktkurs och bedöms som rimligt värderad.
Är Latour överköpt?
Ja, Latour är överköpt med en RSI på 84,0 (över 70). De tekniska indikatorerna visar: RSI är på 84,0 (över 70-gränsen), vilket signalerar att kursen är överköpt och kan ha stigit för snabbt. Dessutom kursen ligger 10,5 % över 20-dagars genomsnittet (kortsiktig upptrend). Dessutom MACD är positiv med stigande momentum.
När har Latour nästa rapport?
Datum för nästa rapport är inte publicerat för Latour ännu. Se företagets finansiella kalender för uppdateringar.
Är Latour blankad?
Latour har en minimal blankning på 0,10 % av bolagets aktier, vilket är obetydligt och indikerar mycket begränsat negativt sentiment.
Köper insynspersoner Latour aktier?
Ja, insynspersoner är nettoköpare i Latour – de köper fler aktier än de säljer. Under de senaste 3 månaderna har insynspersoner genomfört 3 köp och 0 försäljningar. Netto har det köpts för 1 272 120 kr. Under de senaste 14 rapporterade transaktionerna är fördelningen 14 köp och 0 försäljningar, och netto har det köpts för 11 656 896 kr. Aktiva köpare är Héléne Barnekow, Mikael Johnsson Albrektsson, Helene Mellquist m.fl.. Insynsköp tolkas ofta som ett tecken på förtroende, eftersom ledningen investerar egna pengar. I vår mätning av 6 763 svenska insynsköp gav de i genomsnitt inget försprång mot OMXS30 (48,4 % slog index) — se undersökningen på tradedesk.dk/se/fungerar-insynskop.
Är Latour en bra aktie?
Baserat på vår samlade score bedöms Latour som en bra aktie med en samlad score på 72 av 100. Aktien scorar över genomsnittet tvärs över value, kvalitet och momentum. Poängen är sammansatt av Value: 52/100, Kvalitet: 77/100, Momentum: 86/100. Dessutom: utdelning på 2,20 %; teknisk signal: Starkt Köp. Om det är rätt tidpunkt att köpa är en annan fråga: TradeDesks modell äger aktien och har ingen säljsignal.
Vad är framtiden för Latour aktien?
Framtidsutsikterna för Latour baserat på aktuella data: analytikernas genomsnittliga riktkurs är 229,33 kr (-1,9 %); aktien är i en upptrend (över SMA50 och SMA200); P/E-talet är 20,1 (moderat).
Varför stiger Latour aktien?
Latour stiger för närvarande. De tekniska indikatorerna visar: kursen ligger 10,5 % över 20-dagars genomsnittet; MACD är positiv med stigande momentum (positiv signal); insynspersoner har övervägande köpt aktien på sistone. Senaste nyheter som kan påverka kursen: Investment AB Latour har genom dotterbolaget Esse-Ti köpt Syntium Lifts i Storbritannien. Köpet ska bredda deras utbu... (2025-04-03, Ny order); Investment AB Latour har offentliggjort sin års- och hållbarhetsrapport för 2024. Rapporten finns på bolagets hemsida... (2025-03-20, Rapport).
Hur mycket kan Latour stiga?
Analytikernas genomsnittliga riktkurs för Latour är 229,33 kr, vilket ligger 1,9 % under den nuvarande kursen på 233,80 kr. Aktien har under de senaste 52 veckorna handlats mellan 179,92 och 239,64 kr. Kursen är nära 52-veckors högsta nivå.
Hur lågt kan Latour falla?
Aktien har under de senaste 52 veckorna handlats ned till 179,92 kr, vilket ligger 23,0 % under den nuvarande kursen på 233,80 kr. Det största kursfallet (drawdown) under samma period var 24,9 % från topp till botten. Under ett år svänger kursen normalt ±25,4 % (standardavvikelse — ett mått på kurssvängningar). Ett tufft år kan därför ge en ytterligare nedgång i den storleksordningen.
Vad gör Latour?
Investment AB Latour är ett investeringsbolag. Det köper andelar i andra företag och tjänar pengar genom att de företagen växer och blir mer värdefulla över tid. Latour vill helst äga företag under lång tid. De föredrar bolag som utvecklar, tillverkar och säljer egna produkte... Bolaget tillhör sektorn Industri, närmare bestämt branschen Konglomerat, har sitt säte i Sverige, och handlas på Stockholm Exchange. Se nyckeltal, rapporthistorik och kursutveckling ovan för att bedöma Latour som investering.
Har Latour höjt eller sänkt prognosen?
Vi har inte registrerat någon höjd eller sänkt prognos från Latour under de senaste 60 dagarna. Bolaget kan fortfarande justera prognosen vid kvartalsrapporter eller mellan rapporterna — se rapporthistoriken och nyhetsöversikten ovan för de senaste beskeden.
Tjänar Latour pengar eller går det med förlust?
Ja, Latour tjänar pengar och går inte med förlust. Bolaget har en vinstmarginal (hur stor del av omsättningen som blir vinst) på 26,0 %, vilket är utmärkt. Rörelsemarginalen (vinst före räntor och skatt) är 16,7 %. Med ett P/E-tal på 20,1 betalar du för närvarande 20,1 kronor för varje krona bolaget tjänar per år. Ett stabilt lönsamt bolag är normalt mer robust än tillväxtaktier som ännu inte tjänar pengar.
Kan Latour gå i konkurs?
Risken för konkurs i Latour bedöms som låg. Altman Z2 (en modell som bedömer risken för finansiella problem) är 4,90 — det placerar bolaget i sund balans. Det betyder att bolaget har en sund balansräkning med begränsade skulder i förhållande till vinst och tillgångar. Piotroski-score (finansiell hälsa 0-9, där högre är bättre) är 7 — det är starkt. Skulder i förhållande till eget kapital är 53 % (måttlig). Kom ihåg att modeller som Altman Z2 är statistiska — oväntade chocker (bedrägerier, sektorkollaps, rättsprocesser) kan alltid slå till. Sprid din portfölj.
Har Latour mycket skulder?
Nej, Latour har låga skulder i förhållande till det egna kapitalet. Skuldsättningsgraden (D/E — förhållandet mellan räntebärande skulder och eget kapital) är 53 %. För industri-sektorn räknas allt under 100 % som låg skuldsättning. Industribolag har ofta 100–200 % i skulder på grund av tunga produktionsanläggningar och långa orderböcker. Kan Latour betala sina skulder? Kan utan problem betala sina skulder — räntetäckningsgraden (hur många gånger vinsten kan betala räntorna) är 6,1×, och nettoskulden motsvarar 2,8 års vinst (EBITDA).


Senaste nyheter om Latour-aktien 2026

  • Datum: 2025-04-03 11:35:00
    Nyheten: Investment AB Latour har genom dotterbolaget Esse-Ti köpt Syntium Lifts i Storbritannien. Köpet ska bredda deras utbud inom liftkommunikationslösningar. Syntium är en ledande distributör av liftkommunikationsprodukter i Storbritannien och Irland. Köpet väntas ha en obetydlig påverkan på Latours ekonomiska ställning, men stärker deras position på marknaden.
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2025-03-20 14:00:00
    Nyheten: Investment AB Latour har offentliggjort sin års- och hållbarhetsrapport för 2024. Rapporten finns på bolagets hemsida och som bifogad fil. Den engelska versionen väntas komma i vecka 14. Latour är ett investmentbolag med både industriell verksamhet och en portfölj av börsnoterade bolag.
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

Andra aktier i Industri

Jämför Latour med andra aktier i industri-sektorn. Klicka på en aktie för att se teknisk analys, insynshandel och nyckeltal.

Se alla 90 aktier i Industri-sektorn