Hacksaw aktie (HACK) 2026/2027: riktkurs +75 % – rekommendation och aktieanalys

56,75
-0,96 %
Kursutveckling för Hacksaw (HACK.ST) – aktiekurs på 56,75 kr, november 2026
Hacksaw aktiekurs – Kursutveckling 2026. Uppdaterad 5 november 2026.
Dela analysen:

Hacksaw riktkurs 2026: analytikerna ser 75 % uppsida

Den genomsnittliga riktkursen för Hacksaw är 99,24 kr. Aktien är möjligen undervärderad, då riktkursen är högre än den nuvarande kursen. Aktien är undervärderad med 74,9 %, vilket kan indikera en potentiell avkastning inom de närmaste 12 månaderna, om analytikernas bedömning stämmer. Bedöm även aktiens nyckeltal som P/E, P/S och P/B samt den tekniska analysen längre ner på sidan för en komplett bild.
⚠️ Köp inte en aktie bara på grund av riktkursenRiktkursen är analytikernas bedömning av kursen om 12 månader. Bedömningen slår ofta fel. En stor studie av amerikanska aktier från 2000 till 2009 visade att bara 38 % av riktkurserna hade nåtts efter 12 månader. I genomsnitt utlovade riktkurserna 15 procentenheter mer i avkastning än aktierna gav. Använd riktkursen tillsammans med rapporterna och trenden, inte ensam.Källa: Bradshaw, Brown och Huang (2013)

Är Hacksaw övervärderad eller undervärderad?

Hacksaw är för närvarande undervärderad med en avvikelse på 74,9 % i förhållande till riktkursen.


Den aktuella kursen är 56,75 kr, vilket placerar Hacksaw i kategorin undervärderad. Aktien bedöms som undervärderad, om kursen är under 89,32 kr, och som övervärderad, om kursen överstiger 109,16 kr.


Intervallet för rimligt värde (±10 % av riktkursen) ligger för Hacksaw mellan 89,32 kr och 109,16 kr.

Hacksaw är i nedtrend. Har du den i portföljen?

Aktien faller, och den tekniska signalen är Starkt Sälj. Många privatinvesterare köper fallande aktier, eftersom det är de aktier de hör om i medierna – men det är sällan en bra strategi. Få en gratis portföljanalys och hitta aktier som faktiskt passar din riskprofil.

Utforska alla aktier →

Om Hacksaw – Dataspel & multimedia

Hacksaw AB (publ) är ett teknik- och spelutvecklingsföretag som säljer sina tjänster till andra företag, inte till privatpersoner direkt. Det tjänar pengar genom att utveckla och sälja spel – som digitala spelautomater, skraplotter och andra vinstspel – till speloperatörer inom onlinespel, både privata och statligt ägda. Bolaget bygger även serverlösningar som andra spelbolag använder för att driva sina spel.

Verksamheten finns i Sverige och Tjeckien. Kunderna är alltså andra företag inom spelbranschen, inte slutkonsumenter.

Hacksaw grundades 2017 och har sitt huvudkontor i Stockholm.
Läs om företaget

Nyckeltal för Hacksaw

kr 16,3B Marknadsvärde (Mcap)
kr 224M Omsättning
Dataspel & multimedia Industri
7,79 P/E Ratio
72,62 P/S Ratio
11,79 P/B Ratio
Sverige Handlas på börsen

Vad är Hacksaw för typ av aktie?

Tillväxtaktie

Hacksaw klassificeras som en tillväxtaktie med en kvartalsvis intjäningstillväxt på 42,3 % och starkt långsiktigt momentum på 0,0 %.

Scoreöversikt för Hacksaw

💰 Value Score 61/100 (Hög)
⭐ Quality Score 100/100 (Mycket Hög)
🚀 Momentum Score 23/100 (Låg)
📊 Total Score 61/100

📈 Värdering

Hacksaw handlas till ett P/E på 7,8, vilket är under marknadsgenomsnittet och kan indikera ett attraktivt pris. P/S-kvoten är 72,6 (hög — marknaden betalar en premium för omsättningen). P/B är 11,8.

💵 Lönsamhet & Tillväxt

Hacksaw har en vinstmarginal på 76,8 % (utmärkt) och en rörelsemarginal på 81,7 %. ROE är 170,5 % — utmärkt avkastning på eget kapital. ROA är 89,2 %. Den senaste kvartalsintjäningen växte med 42,3 % år-över-år — stark tillväxt.

🏦 Finansiell Hälsa

Piotroski-poängen är 5 av 9 — medel finansiell hälsa. Altman Z2 är 15,21 (sund balansräkning — låg risk). Skuldsättningsgraden (D/E) är 20,4 % — låg belåning, solid balansräkning.

🚀 Momentum & blankning

Short interest är 5,56 % — förhöjt, en del investerare satsar på kursfall.

Signalen på Hacksaw är Starkt Sälj – när fick du veta det?

Med TradeDesk får du dagliga köp- och säljsignaler via e-post, så du inte missar nästa signal. Bli aldrig fast i en nedtrend igen.

Ingen bindning · Full tillgång · Avsluta när som helst

Utforska alla aktier →

Hacksaw utdelning 2026

Utdelningsnyckeltal för Hacksaw

Senaste utdelning per aktie
4,39 SEK
Utdelningsandel
1,9 %
Låg
Genomsnittlig årlig utdelning (3 år)
4,39 SEK

När betalar Hacksaw utdelning 2026?

Senaste x-datum (handel utan rätt till utdelning)
4. maj 2026

Hur mycket utdelning betalar Hacksaw?

Hacksaw betalar utdelning till sina aktieägare. Den senaste utbetalda utdelningen var 4,39 SEK per aktie.

Utdelningsandelen är 1,9 %, vilket är lågt. Det indikerar att företaget prioriterar återinvestering i tillväxt framför utdelning. Det finns gott om utrymme att öka utdelningen i framtiden.

Historiska utdelningsbetalningar för Hacksaw

Vi har registrerat utdelningsbetalningar för Hacksaw sedan 4 maj 2026. Under denna period har aktien betalat utdelning 1 gånger, senast den 4 maj 2026. Dock kvalificerar aktien sig inte som en stabil eller sporadisk utdelningsaktie, då utdelningsbetalningarna har varit inkonsekventa de senaste åren.

X-dagUtbetalningsdatumBeloppValuta
2026-05-04N/A4,39SEK

Insynshandel i Hacksaw 2026: Bara köp

Under 2026 har insynspersoner i Hacksaw genomfört 5 transaktioner, som alla har varit köp. Netto har det flyttats 36 603 541 kr in i aktien av insynspersoner. Bland de aktiva insynspersonerna är Mikael Rahm, Christoffer Källberg, frederic herz. Senaste 3 månaderna: bara köp.

Senaste 3 månaderna: Bara köp

Insynspersoner har uteslutande köpt aktier under de senaste 3 månaderna. Det visar att de tror på bolaget — men i vår mätning av svenska insynsköp gav det i genomsnitt inget försprång mot index.

Under de senaste 3 månaderna: 1 köp och 0 försäljningar. Netto 199 988 kr in i aktien.

Alla transaktioner: Bara köp

Insynspersoner har uteslutande köpt aktier. Det visar att de tror på bolagets framtid — men i vår mätning av svenska insynsköp gav det i genomsnitt inget försprång mot index.

Under de senaste 5 transaktionerna: 5 köp och 0 försäljningar. Netto 36 603 541 kr in i aktien.

Senaste köp: Mikael Rahm köpte 3 469 aktier till 58 kr per st. den 3 november 2026. Aktien har sedan fallit 0,6 %.

Vem köper: Mikael Rahm, Christoffer Källberg, frederic herz.

Senaste insynshandel i Hacksaw (2026)

Tabellen visar de senaste 5 rapporterade insynstransaktionerna i Hacksaw. Gröna rader är köp, röda rader är försäljningar. Data baseras på officiella rapporter.

Datum Namn Typ Antal aktier Pris per aktie (kr) Belopp (kr)
2026-11-03 Mikael Rahm Köp 3 469 58 199 988
2026-06-18 Mikael Rahm Köp 6 264 73 454 892
2026-02-17 Mikael Rahm Köp 9 187 55 502 161
2026-02-17 Christoffer Källberg Köp 15 000 55 823 500
2025-06-26 frederic herz Köp 450 000 77 34 623 000

Vem köper och säljer Hacksaw aktier 2026?

Följande insynspersoner har köpt aktier i Hacksaw: Mikael Rahm, Christoffer Källberg, frederic herz. Totalt har det köpts för 36 603 541 kr fördelat på 5 transaktioner. Insynshandel är när ledande befattningshavare och styrelseledamöter köper eller säljer aktier i det egna bolaget – lagliga affärer som måste anmälas. Dessa transaktioner rapporteras till Finansinspektionen och är offentligt tillgängliga.

🔔

Få besked vid nästa insynshandel i Hacksaw

Insynspersoner vet mer än marknaden. Få en notifikation när direktörer och styrelseledamöter köper eller säljer aktier i Hacksaw – innan marknaden reagerar.

Utforska alla aktier →

Hacksaw blankning 2026: 5,6 % blankad

Hög blankning: 5,6 % av bolagets aktier
Andel av bolagets aktier
5,6 %
Bedömning
Hög blankning
Risk för short squeeze
Måttlig
Datakälla
Finansinspektionen
Uppdateras dagligen

Utveckling av blankningsandelen: Hacksaw

0,0 %3,2 %6,4 %
17/710/95/11
5,6 % i dag (hög)Senaste 30 dagarna: +1,3 procentenheterMätt över 111 dagar
Vad säger utvecklingen?
Blankningen ökar. Den har stigit 1,3 procentenheter den senaste månaden och ligger nu på 5,6 %. Fler har alltså lånat Hacksaw och sålt aktien i förväntan om att kursen ska falla.

Det går också åt andra hållet: om de har fel och kursen stiger måste de köpa tillbaka aktien — och de köpen kan i sig pressa kursen ytterligare uppåt. Det kallas en short squeeze. Det är inte i sig en signal om vad kursen gör — vi kan inte förutsäga marknaden, och blankningsandelen är bara ett tal av många. Men det säger något om vad de stora aktörerna gör.
Aktien har en hög blankning. Mellan 5–10 % av bolagets aktier är blankade, vilket indikerar att en del investerare satsar på kursfall. Vid positiva överraskningar kan det uppstå en moderat short squeeze.

Vad betyder det för dig som investerare?
En blankning på 5,6 % betyder att 5,6 % av bolagets aktier i Hacksaw är utlånade och sålda av investerare som satsar på kursfall.

Data uppdateras dagligen baserat på officiella rapporter från Finansinspektionen.
Blankning Skala
0% 2% 5% 10% 20%+
Låg Moderat Hög Mycket Hög Extrem
▲
5,6 %

När har Hacksaw rapport?

Hacksaws nästa rapportdatum är ännu inte tillgängligt. Se företagets finansiella kalender för mer information.



Teknisk analys av Hacksaw 2026 – Signal: Starkt Sälj

Samlad Teknisk Signal: Starkt Sälj

Baserat på trendanalys (SMA50/SMA200) och MACD-trend (positiv/negativ på daglig + veckovis basis). Uppdaterad 5 november 2026.

Teknisk analys av Hacksaw (HACK.ST) – RSI 35, MACD negativ (fallande), daglig candlestick-graf november 2026
Hacksaw teknisk analys – Candlestick-diagram med RSI, MACD och volymprofil. Uppdaterad 5 november 2026.

Trendanalys av Hacksaw

Hacksaw är i en kortsiktig nedtrend. Kursen på 57,30 kr ligger 1,7 % under 20-dagars genomsnittet (58,31 kr). På medellång sikt är bilden negativ: kursen ligger 23,7 % under 50-dagars genomsnittet (75,07 kr). Långsiktigt ligger aktien 18,3 % under 200-dagars genomsnittet (70,15 kr), vilket indikerar en långsiktig nedtrend.

Golden Cross: 50-dagars genomsnittet (75,07) ligger över 200-dagars (70,15), vilket är en klassisk köpsignal för Hacksaw.

Är Hacksaw överköpt eller översåld?

Hacksaw har ett RSI på 34,9. Aktien befinner sig i den lägre delen av neutral zon, vilket tyder på svagt momentum utan att vara översåld. I den nuvarande nedtrenden bör man vara försiktig med att tolka detta som en köpmöjlighet.

MACD-analys för Hacksaw

Daglig MACD: MACD är negativ (-5,734), vilket betyder att den kortsiktiga trenden är negativ (12-dagars EMA ligger under 26-dagars EMA). MACD ligger över signallinjen (-6,770) med 1,036, vilket tyder på att det negativa momentumet avtar – en potentiell trendvändning kan vara på väg.

Veckovis MACD: MACD5 är negativ (-2,148), vilket indikerar en överordnad negativ långsiktig trend. MACD5 ligger under signallinjen (2,169) med 4,317, vilket bekräftar ihållande negativt långsiktigt momentum.

Samlad MACD-bedömning: Både daglig och veckovis trend är negativ (MACD negativ). Dock visar momentum tecken på förbättring på daglig basis – en potentiell trendvändning kan vara på väg, men är ännu inte bekräftad.

Riskprofil för Hacksaw

Hacksaw har en årlig standardavvikelse på 49,2 %, vilket klassificerar aktien som Måttlig. Kursen kan svinge märkbart ved marknadsförändringar.

Samlad teknisk slutsats för Hacksaw

Trend: Negativ. Kursen handlas under SMA50 och SMA200.

MACD Trend (nollinje): Daglig negativ (-5,734). Veckovis negativ (-2,148).

MACD Momentum (signal): Daglig stigande. Veckovis fallande.

RSI: 34,9 – neutral.

Teknisk signal: Starkt Sälj

Kursen är i nedtrend (under SMA50/SMA200) och MACD är negativ på både daglig och veckovis basis. Undvik köp och överväg att stänga befintliga positioner.

Vanliga frågor om Hacksaw aktien 2026

Ska man köpa Hacksaw aktien nu?
Nej, inte enligt TradeDesks modell. Modellen äger inte Hacksaw (såld den 28 september 2026) och har ingen köpsignal. Den köper först när kursen kommer över modellens köpnivå och 50-dagarsgenomsnittet. Hacksaw handlas till 56,75 kr den 5 november 2026. Som jämförelse visar de klassiska tekniska indikatorerna, som reagerar snabbare än modellen, sammantaget starkt sälj: MACD är negativ (fallande trend) på -5,734 med stigande momentum (signal: -6,770); RSI är på 34,9 (neutral zon); aktien är i en kortsiktig nedtrend (kurs under 20-dagars genomsnitt); analytikernas riktkurs på 99,24 kr indikerar 74,9 % uppsida. Aktien är i en överordnet nedtrend (under SMA50/SMA200).
Vad är riktkursen för Hacksaw aktien?
Analytikernas genomsnittliga riktkurs för Hacksaw är 99,24 kr. Den nuvarande kursen är 56,75 kr, vilket ger en uppsida på 74,9 %. Baserat på detta bedöms aktien som undervärderad. Intervallet för rimligt värde (±10 % av riktkursen) ligger mellan 89,32 och 109,16 kr.
Är Hacksaw en utdelningsaktie?
Nej, Hacksaw betalar för närvarande inte utdelning till aktieägarna. Företaget återinvesterar sitt överskott i tillväxt istället för att betala utdelning.
Vad är risken med Hacksaw aktien?
Hacksaw bedöms som en aktie i riskkategorin Måttlig. den årliga standardavvikelsen är 49,2 %, vilket klassificerar aktien som Måttlig.
Är Hacksaw övervärderad?
Nej, Hacksaw bedöms som undervärderad baserat på analytikernas riktkurs (74,9 % uppsida). Hacksaw har följande nyckeltal: P/E-tal på 7,8 (lågt prissatt), P/S-tal på 72,6, P/B-tal på 11,8. Analytikernas riktkurs indikerar att aktien är undervärderad med 74,9 %.
Är Hacksaw överköpt?
Nej, Hacksaw är inte överköpt. RSI är på 34,9 (neutral zon). De tekniska indikatorerna visar: RSI är på 34,9 (neutral zon mellan 30-70), vilket varken signalerar överköpt eller översåld. Dessutom kursen ligger 2,7 % under 20-dagars genomsnittet (kortsiktig nedtrend). Dessutom MACD är negativ men momentum är stigande (möjlig vändning).
När har Hacksaw nästa rapport?
Datum för nästa rapport är inte publicerat för Hacksaw ännu. Se företagets finansiella kalender för uppdateringar.
Är Hacksaw blankad?
Ja, Hacksaw är blankad med 5,6 % av bolagets aktier. Detta är en hög blankning, vilket indikerar att en del investerare satsar på kursfall. Vid positiva överraskningar kan det uppstå en moderat short squeeze. Data uppdateras dagligen baserat på officiella rapporter från Finansinspektionen.
Köper insynspersoner Hacksaw aktier?
Ja, insynspersoner är nettoköpare i Hacksaw – de köper fler aktier än de säljer. Under de senaste 3 månaderna har insynspersoner genomfört 1 köp och 0 försäljningar. Netto har det köpts för 199 988 kr. Under de senaste 5 rapporterade transaktionerna är fördelningen 5 köp och 0 försäljningar, och netto har det köpts för 36 603 541 kr. Aktiva köpare är Mikael Rahm, Christoffer Källberg, frederic herz. Insynsköp tolkas ofta som ett tecken på förtroende, eftersom ledningen investerar egna pengar. I vår mätning av 6 763 svenska insynsköp gav de i genomsnitt inget försprång mot OMXS30 (48,4 % slog index) — se undersökningen på tradedesk.dk/se/fungerar-insynskop.
Är Hacksaw en bra aktie?
Baserat på vår samlade score bedöms Hacksaw som en bra aktie med en samlad score på 61 av 100. Aktien scorar över genomsnittet tvärs över value, kvalitet och momentum. Poängen är sammansatt av Value: 61/100, Kvalitet: 100/100, Momentum: 23/100. Dessutom: analytikerna ser 74,9 % uppsida till riktkursen; teknisk signal: Starkt Sälj. Om det är rätt tidpunkt att köpa är en annan fråga: TradeDesks modell äger inte aktien och har ingen köpsignal.
Vad är framtiden för Hacksaw aktien?
Framtidsutsikterna för Hacksaw baserat på aktuella data: analytikernas genomsnittliga riktkurs är 99,24 kr (+74,9 %); aktien är i en nedtrend (under SMA50 och SMA200); P/E-talet är 7,8 (lågt – möjlig värdeaktie).
Varför faller Hacksaw aktien?
Hacksaw faller för närvarande. De tekniska indikatorerna visar: kursen ligger 2,7 % under 20-dagars genomsnittet; blankning är 5,6 % (hög – många satsar på kursfall); insynspersoner har övervägande köpt aktien på sistone. Senaste nyheter som kan påverka kursen: Hacksaw Gaming Goes Live With Brazino777 in Mexico (2026-11-05, Investor News); Hacksaw förstärker sin koncernledning (2026-11-03, Förändringar i styrelse/ledning/revisorer); Hacksaw Delårsrapport | januari–september 2026 (2026-11-03, Delårsrapport (Q1 och Q3)).
Hur mycket kan Hacksaw stiga?
Analytikernas genomsnittliga riktkurs för Hacksaw är 99,24 kr, vilket motsvarar en potentiell stigning på 74,9 % från den nuvarande kursen på 56,75 kr. Aktien har under de senaste 52 veckorna handlats mellan 49,55 och 94,40 kr. Kursen ligger 39,9 % under 52-veckors högsta, vilket kan indikera potential om de underliggande fundamentala förhållandena är intakta.
Hur lågt kan Hacksaw falla?
Aktien har under de senaste 52 veckorna handlats ned till 49,55 kr, vilket ligger 12,7 % under den nuvarande kursen på 56,75 kr. Det största kursfallet (drawdown) under samma period var 47,5 % från topp till botten. Under ett år svänger kursen normalt ±49,2 % (standardavvikelse — ett mått på kurssvängningar). Ett tufft år kan därför ge en ytterligare nedgång i den storleksordningen.
Vad gör Hacksaw?
Hacksaw AB (publ) är ett teknik- och spelutvecklingsföretag som säljer sina tjänster till andra företag, inte till privatpersoner direkt. Det tjänar pengar genom att utveckla och sälja spel – som digitala spelautomater, skraplotter och andra vinstspel – till speloperatörer ino... Bolaget tillhör sektorn Kommunikationstjänster, närmare bestämt branschen Dataspel & multimedia, har sitt säte i Sverige, och handlas på Stockholm Exchange. Se nyckeltal, rapporthistorik och kursutveckling ovan för att bedöma Hacksaw som investering.
Har Hacksaw höjt eller sänkt prognosen?
Vi har inte registrerat någon höjd eller sänkt prognos från Hacksaw under de senaste 60 dagarna. Bolaget kan fortfarande justera prognosen vid kvartalsrapporter eller mellan rapporterna — se rapporthistoriken och nyhetsöversikten ovan för de senaste beskeden.
Tjänar Hacksaw pengar eller går det med förlust?
Ja, Hacksaw tjänar pengar och går inte med förlust. Bolaget har en vinstmarginal (hur stor del av omsättningen som blir vinst) på 76,8 %, vilket är utmärkt. Rörelsemarginalen (vinst före räntor och skatt) är 81,7 %. Med ett P/E-tal på 7,8 betalar du för närvarande 7,8 kronor för varje krona bolaget tjänar per år. Ett stabilt lönsamt bolag är normalt mer robust än tillväxtaktier som ännu inte tjänar pengar.
Kan Hacksaw gå i konkurs?
Risken för konkurs i Hacksaw bedöms som låg. Altman Z2 (en modell som bedömer risken för finansiella problem) är 15,21 — det placerar bolaget i sund balans. Det betyder att bolaget har en sund balansräkning med begränsade skulder i förhållande till vinst och tillgångar. Piotroski-score (finansiell hälsa 0-9, där högre är bättre) är 5 — det är genomsnittligt. Skulder i förhållande till eget kapital är 20 % (låg). Kom ihåg att modeller som Altman Z2 är statistiska — oväntade chocker (bedrägerier, sektorkollaps, rättsprocesser) kan alltid slå till. Sprid din portfölj.
Har Hacksaw mycket skulder?
Nej, Hacksaw har låga skulder i förhållande till det egna kapitalet. Skuldsättningsgraden (D/E — förhållandet mellan räntebärande skulder och eget kapital) är 20 %. För kommunikationstjänster-sektorn räknas allt under 80 % som låg skuldsättning. Telekom- och mediebolag har måttliga investeringar i infrastruktur, så 80–150 % är en typisk nivå. Kan Hacksaw betala sina skulder? Kan utan problem betala sina skulder — räntetäckningsgraden (hur många gånger vinsten kan betala räntorna) är 563,2×, och bolaget har mer kontanter än skulder (nettokassa).


Senaste nyheter om Hacksaw-aktien 2026

    Aktuell nyhet idag
  • Datum: 2026-11-05 10:30:00
    Kategori: Övrig information
    Nyheten: Hacksaw Gaming Goes Live With Brazino777 in Mexico
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-11-03 07:35:00
    Nyheten: Hacksaw förstärker sin koncernledning
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-11-03 07:30:00
    Kategori: Rapport
    Nyheten: Hacksaw Delårsrapport | januari–september 2026
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-11-02 11:00:00
    Kategori: Övrig information
    Nyheten: Hacksaw Gaming lanseras i Connecticut tillsammans med FanDuel
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-10-27 08:00:00
    Nyheten: Valberedning utsedd inför Hacksaws årsstämma 2027
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-10-20 09:30:00
    Nyheten: Inbjudan till presentation av Hacksaws resultat för tredje kvartalet 2026
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-10-16 13:00:00
    Nyheten: Hacksaw Gaming lägger till Bally's Intralot i sitt växande brittiska nätverk
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-10-15 07:00:00
    Nyheten: Hacksaw Group lanserar B2B-plattform för prediktionsmarknader och utökar sitt tekniska och distributionsmässiga ekosystem
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-10-12 00:50:00
    Kategori: Insiderinformation
    Nyheten: Hacksaw AB lämnar preliminär finansiell och operativ uppdatering för tredje kvartalet 2026
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

  • Datum: 2026-10-07 10:00:00
    Nyheten: Hacksaw Gaming utökar sin närvaro i Tjeckien med Sazka Hry
    Läs mer här: Ladda ner pdf med detaljer

Andra aktier i Kommunikationstjänster

Jämför Hacksaw med andra aktier i kommunikationstjänster-sektorn. Klicka på en aktie för att se teknisk analys, insynshandel och nyckeltal.

Se alla 22 aktier i Kommunikationstjänster-sektorn